Ruska Šarapovová pokorila v Melbourne Petru Kvitovú

26.01.2012 Celý región

Dvojhra žien - semifinále:
Maria Šarapovová (Rus.-4) - Petra Kvitová (ČR-2) 6:2, 3:6, 6:4 za 132 minút
Viktoria Azarenková (Biel.-3) - Kim Clijstersová (Belg.-11) 6:4, 1:6, 6:3 za 131 minút MELBOURNE 26. januára (WEBNOVINY) - Ruská tenistka Maria Šarapovová sa revanšovala Češke Petre Kvitovej za prehru z vlaňajšieho wimbledonského finále.

V druhom štvrtkovom semifinále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (16. - 29. januára, celková dotácia 26 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) zvíťazila nad dvojkou tohto podujatia za 132 minút 6:2, 3:6, 6:4.

V rozhodujúcom sete Šarapovová zvládla okamžitý rebrejk na 2:2. V piatej hre odvrátila dve hrozby straty servisu. Za stavu 3:3 tzv. Tildenovom siedmom geme vymazala dva brejkbaly, v deviatej hre si poradila s nepríjemným skóre 0:30. Pri jej prvom mečbale poslala súperka nekoordinovaný forhend za základnú čiaru.

Miestna šampiónka zo sezóny 2008 Šarapovová nasadená ako štvrtá si v sobotňajšom finále zmeria sily s trojkou "pavúka", Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou. Víťazka vystrieda k 30. januáru Dánku Caroline Wozniacku na poste jednotky svetového rebríčka WTA. Azarenková v prvom semifinále prekonala belgickú obhajkyňu titulu Kim Clijstersovú za 131 minút 6:4, 1:6, 6:3.